18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy
Aktualności
06.08.2017 r. Nowomiejski Piknik Militarny w Nowym Mieście nad Pilicą.
08.08.2017

W Nowym Mieście nad Pilicą odbył się Nowomiejski Piknik Militarny, w którym wzięli udział zwiadowcy z 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego ze swoją maskotką „Rysiem”. Zwiadowcy zaprezentowali swój sprzęt BWR 1S oraz sprzęt indywidualny każdego żołnierza z drużyny wraz z kamizelkami kuloodpornymi i optyką do broni. W programie imprezy znalazło się dużo innych atrakcji. Można było zobaczyć czołg Leopard, transporter opancerzony Rosomak, sprzęt nasłuchowy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sztuk walki, chętni mogli nauczyć się udzielenia pierwszej pomocy albo oddać krew. W specjalnym Ogródku Historycznym zaprezentowane zostało umundurowanie i bron wojska polskiego z XVII wieku. Największym zainteresowaniem cieszył się „Ryś” maskotka pułku. Dla uczestników pikniku była przygotowana wojskowa grochówka. Na zakończenie wystąpił Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego.

 


Podziękowanie za udział w pikniku dla Dowódcy 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego płk dypl. Marcina FRĄCZKA.

Szanowny Panie Pułkowniku 

W imieniu swoim i mego Syna Igora oraz Mieszkańców Nowego Miasta nad Pilicą pragnę naprawdę bardzo gorąco podziękować za udział Pana Żołnierzy w Nowomiejskim Pikniku Militarnym. Mistrzostwo Świata dla Was!!! Tyle kilometrów zrobić - SUPER!!! Mam nadzieję, że w przyszłym roku również weźmiecie udział.

Bardzo proszę Osobiście podziękować w Naszym imieniu Pana Chłopcom – od początku do końca zachowywali się profesjonalnie.   

Jeszcze raz dziękuję za udział kapitan rezerwy Witold PAJNOWSKI.


>> foto galeria <<

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Danuta WOJCIUK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych