18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy
Aktualności
21.12.2019 r. Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych na Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa.
21.12.2018

21 grudnia wojsko obchodzi Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych na Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. Data ta została ustanowiona w rocznicę tragicznego zamachu w Afganistanie, kiedy zginęło pięciu polskich żołnierzy. Było to najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego zaangażowania w misje zagraniczne. Głównym przesłaniem tego święta jest uhonorowanie i wsparcie osób, które na przestrzeni lat uczestniczyły i będą uczestniczyć w przyszłości w międzynarodowych misjach pokojowych i stabilizacyjnych.

W 18. Białostockim Pułku Rozpoznawczym również uczczono apelem pamięć poległych i zmarłych w misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa. Na placu apelowym w 18 pr Dowódca 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego płk Rafał LIS, żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej oddali hołd wszystkich  żołnierzom poległym i zmarłym na misjach i operacjach wojskowych poza granicami państwa.

            W dalszej części uroczystej zbiórki Dowódca 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego płk Rafał LIS mianował zwiadowców na kolejne stopnie wojskowe  oraz była możliwość nagrodzenia najlepszych żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej oraz była okazja podziękować wszystkim osobom dobrego i szczerego serca za pomoc i uczestnictwo w akcji charytatywnej na rzecz chorego Mateuszka. Na zakończenie Dowódca płk Rafał LIS złożył wszystkim życzenia świąteczne. Uroczysta zbiórka zakończyła się defiladą.

>> foto galeria <<

Danuta WOJCIUK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych