18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy
Aktualności
17.04.2019 r. Garnizonowe Spotkanie Wielkanocne.
18.04.2019

Święta Wielkanocne to jedno z najstarszych i najważniejszych Świąt celebrowanych w chrześcijaństwie. W swojej symbolice nawiązuje do narodzin nowego życia. Jest to czas nadziei, radości i pojednania, to również okazja do spotkań z bliskimi i przyjaciółmi. Z tej okazji w dniu 17.04.2019 r. na wojskowej stołówce  25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyło się uroczyste spotkanie żołnierzy, pracowników wojska Instytucji Wojskowych stacjonujących w Białymstoku i zaproszonych gości. Wśród zaproszonych gości obecni byli Wojewoda Podlaski Pan Bohdan PASZKOWSKI, Marszałka Województwa Podlaskiego reprezentował Dyrektor Gabinetu Marszałka Pan Tomasz SZWELUK, Prezydenta Miasta Białegostoku reprezentował Komendant Straży Miejskiej Pan Krzysztof KOLEND oraz kombatanci.

Uroczystość rozpoczął Dowódca Garnizonu płk Rafał LIS, witając wszystkich zebranych. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy dowódca Garnizonu Białystok płk Rafał LIS złożył życzenia kadrze, żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej Garnizonu Białystok.

Błogosławieństwa zebranym na zbliżające się Triduum Paschalne udzielili kapelani Garnizonu Białystok ks. ppłk Andrzej JAKIMIUK, ks. ppor. Paweł SAUĆ  i ks. mjr Tomasz WIGŁASZ. Wszyscy uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia, zgodnie ze świątecznym zwyczajem dzieląc się wielkanocnym jajkiem – symbolem rodzącego się życia.

>> foto galeria <<

Danuta WOJCIUK


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych