18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy
Aktualności
28.01. – 29.01.2020 r. Drugi i trzeci dzień warsztatów zimowych w Klubie 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego II turnus.
30.01.2020

Drugiego dnia warsztatów zimowych II turnusu dzieci ze środowiska wojskowego Garnizonu Białystok miały okazję uczestniczyć w warsztatach pt. „Ferie z klockami” w Centrum imienia Ludwika Zamehnofa. W trakcie warsztatów nasi podopieczni zdobyli wiedzę na temat historii hotelu Ritz znajdującego się w Białymstoku w latach międzywojennych. Po krótkiej prezentacji dzieci w 4 osobowych grupach zbudowały z klocków lego jedno z wybranych pomieszczeń znajdujących się w hotelu. W drugiej części dnia przyszedł czas na konkurs plastyczny, który polegał na zobrazowaniu przy pomocy pędzla i farb zapamiętanego elementu z naszej wycieczki, który nawiązywał do tytułu warsztatów – „ferie z klockami”.

Trzeci dzień rozpoczął się projekcją filmu animowanego. Tego dnia udaliśmy się także do Białostockiego Teatru Lalek na spektakl „Dzikie serce”. Była to opowieść o rodzinie, wzajemnych relacjach, zrozumieniu, zaufaniu oraz miłości. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy chłopca, który pewnego dnia odkrywa tajemnicze pudełko kryjące wielką moc…

Po powrocie z teatru dzieciom nie zabrakło atrakcji, ponieważ kolejnym punktem w planie dnia było wspólne karaoke, podczas którego mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalno-sceniczne.

>> foto galeria <<

klub 18. pr


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych