18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy
Aktualności
14.02.2020 r. – „Kalendarz z mundurem” – projekt edukacyjny  Ministerstwa Obrony Narodowej.
14.02.2020

Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło nowy projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich pn. „Kalendarz z mundurem”. Zajęcia odbywać się mają na podstawie przygotowanego kalendarza z zaznaczonymi tematami z historii Polski. Spotkania związane są głównie z wielkimi ruchami patriotycznymi, kluczowymi wydarzeniami z historii oręża polskiego.

            Podczas spotkań żołnierze będą opowiadać także o historii i współczesnych zadaniach 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego oraz wskazywać wzorce bohaterów wojennych i weteranów.

            14 lutego 2020 r. w rocznicę Utworzenia Armii Krajowej Dowódca 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego płk Paweł Adam LACHOWSKI uczestniczył w jednym z pierwszych spotkań w ramach projektu „Kalendarz z mundurem” w Szkole Podstawowej NR 49 w Białymstoku z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego –Prymasa Tysiąclecia.

Prelekcje poprowadzili żołnierze z 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, posiadający odpowiednie wykształcenie i predyspozycje, lekcję uatrakcyjnił ryś - maskotka 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego.

>> foto galeria <<

 

Klub 18. pr


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych